novinky | čítárna | slovník | odkazy | tým | rss | stats | guestbook
Nový Novější Starší Nejnovější Nejstarší
2005-10-19 15:39:12Jimi

saja: cha chá... a já to budu balit do ar6, formát programu M602... to rozbalí jen lidi s přístupným dosu... chudáci uživatelé win xp ;-) Ne dělám si srandu... ale arj byl fajn formát... třeba dr. slump byl taky balen v ace a to není tak rozšířený formát...

A jaký je závěr mickku? Než si stěžuj, ujasni si jestli máš nač.

2005-10-19 15:34:22Jimi

Tak já bych chtěl říct, že ve winraru otevřete oba formáty, jak zip tak rar, takže program stačí jeden. Navíc Winrar je uživatelsky přívětivější než winzip. Ale stačí mít Total Commandera (éra průzkumníků snad už skončila) a nepotřebujete ani winrara.
A co se týče formátu cbr, tak ano, tak si většinu přejmenuju do cbr (u raru) nebo do cbz (u zipu, takhle se to rozlišuje u comics displaye) a čtu to v comics displayi, protože tam mám přímo manga mode, tak co to pouštět v klasickém prohlížeči.

2005-10-19 15:26:16Sajaman

mickk: Mno.. 1) Nechápu, co má mít zipko společného s WinXP.. S programy WinRar a WinZip se dá pracovat i na počítačích s Win95 a to stejné platí i o Total Commanderovi.
2) To jsem nezkoušel, jelikož ani WinZip ani WinRar nemám nainstalovaný - příjde mi to zbytečné, když používám Totala..
3) Zipka i rarka jsou velice staré a tudíž profláklé formáty archivů, proto bych zrovna tyto dva formáty nechal..
A jestli budeš ještě chvíli remcat, budeme to balit do formátu *.arj a ty to budeš muset za trest rozbalit pomocí příkazového řádku (pro pamětníky - "bohužel" tento formát Total Cmd. taky umí rozbalit..) :)

2005-10-19 14:32:45mickk

teda, ze to vezmete takhle vazne to sem opravdu necekal (:
ad formaty: 1. ne vsichni pouzivaji winxp => zip je stejny zlo jako rar.
2. cbr muzu otavrit i v raru.
3. dohodnout spolecny format, at se nematou uzivatele

2005-10-19 13:28:13Sajaman

mickk: už jen příspěvek od "hele" dokazuje, že mám částečně pravdu. Pokud tento uživatel nezná ani soubory s koncovkou *.rar (soubor, o kterém byla řeč, jsem zatím nestahoval, tudíž předpokládám, že se skutečně o *.rar jedná), je celkem pravděpodobné, že koncovka *.cbr mu taky nic neřekne. A upřímně - my nepřekládáme pro pár jedinců, co rozumí softwaru a tak. My chceme, aby co nejvíce lidí četlo naše díla ! A proto používáme nejjednodušší archivační programy (zip pamatuju ještě z éry DOSu) a přijatelnou velikost kapitol !

2005-10-19 13:27:26

2005-10-19 13:19:35Sajaman

mickk: NE! Ode mě budou chodit pouze a jen zipka. WinRar umí sice líp zabalovat, ale v kapitole, která má zhruba 4MB, je to zbytečnost. Navíc veškeré archivování dělám přes Total Commandera, kde k tomuto úkolu postačí jedna klávesová zkratka a jedno nebo dvě odentrování. Navíc si myslím, že spousta čtenářů Totala nemá a aby kvůli tomu ve škole nebo přes modemácké připojení hledali rozbalovací programy, je celkem nelogická myšlenka. Ti, co mají pevné připojení doma pravděpodobně zapomínají, že se spousta našich čtenářů k těmto mangám dostane pouze ve školách, kde mají (občas) omezená práva na používání disketových mechanik (popřípadě v počítačích nejsou vůbec). Tohle vím z osobní zkušenosti, protože několika školám se staráme o počítače..

2005-10-19 12:31:29Caidel

mickk: Nechápu. Pokud použiju WinZip, nebo WinRAR, můžu si to libovolně rozbalovat a dělat si s tím co chci, stejně tak jako jediným šoupnutím prohlížet v CDisplayi. Pokud to budu mít jako .CBR, tak si to sice taky můžu prohlížet v CDisplayi, ale to je asi tak všechno. Používám-li jiný prohlížecí SW (ať už z jakéhokoli důvodu), musel bych ti to přejmenovat, abych si to mohl rozbalit....

Takže volba jasná - .zip i .rar jsou daleko vhodnější, jde s nimi to samé a ještě něco navíc...

2005-10-19 10:15:38mickk

cdisplay umi oboje, nechapu proc to rovnou neukladate jako .cbr, clovek to musi prejmenovat vzdycky d:

2005-10-19 07:58:31Caidel

Marcusss: Žádný slitování. WinRAR, stejně jako WinZip patří k základnímu vybavení kompu a navíc WinRAR stejně balí líp :)) Pokud si s tím někdo neporadí, smůla - od čtenářů přece jen očekávám aspoň základní počítačovou gramotnost...

BTW: Abych, ne Abysem...